Hospicjum w budowie – Informacja

Początek października to czas, kiedy Stowarzyszenie „Hospicjum im. Piotra Króla” tradycyjnie organizuje koncert „Głosy dla hospicjum”. Niestety w tym roku – ze względu na epidemię koronawirusa – okazało się to niemożliwe. Ale to nie znaczy, że nie odbędzie się żadna akcja promująca budowę średzkiego hospicjum.

Członkowie stowarzyszenia zapraszają wszystkich Darczyńców i Sympatyków do odwiedzenia terenu przy ulicy Lotniczej i obejrzenia efektów dotychczasowych działań. Budynek będzie otwarty w niedzielę, 20. września 2020r. w godzinach 13.00 – 18.30. i wtedy będzie można się osobiście przekonać, jakie prace zostały już wykonane.

„Niestety, musieliśmy w tym roku zrezygnować z organizacji Pól Nadziei, Biegu Nadziei i koncertu, z wielu zbiórek kościelnych, które zwykle przeprowadzaliśmy wiosną. Krótko mówiąc nie odbyło się wiele akcji przynoszących w poprzednich latach środki na budowę naszego hospicjum. Ale dzięki funduszom zebranym wcześniej prowadzimy cały czas prace w budynku i wokół niego. I bardzo byśmy chcieli pokazać, czego nam się udało dokonać dzięki pomocy naszych Darczyńców” – mówi Barbara Król, prezes stowarzyszenia.

Podczas wizyty w hospicjum będzie można obejrzeć także przedmioty, które zostaną wystawione na licytację internetową na stronie www.charytatywni.allegro.pl. Licytacja trwa od 18.09.2020 do 01.10.2020. Oczywiście wszystkie środki pozyskane tą drogą będą przeznaczone na budowę hospicjum.

Dzięki wsparciu Gminy uruchomiona zostanie dodatkowa linia autobusowa na trasie: Sportowa Stadion-Kościuszki szkoła-Limanowskiego biblioteka – Wrzesińska działki – Lotnicza/Gnieźnieńska – Lotnicza hospicjum. Rozkład jazdy na stronie hospicjum i na przystankach.

Stowarzyszenie serdecznie dziękuje partnerom, którzy pomogli w zorganizowaniu wydarzenia – Urzędowi Gminy, firmom Anakonda, Sotis i Knott oraz Ośrodkom Kultury w Środzie i Krzykosach.

I na koniec jeszcze prośba od organizatorów – proszę nie zapomnieć o zabraniu maseczek i utrzymywaniu dystansu społecznego podczas wizyty w budynku hospicjum☺

Dodaj komentarz