Hospicjum im. Piotra Króla

Strona główna » zz-old » oldSkąd się wywodzimy i dokąd zmierzamy

logo-stowarzyszenia-bez-tla_fotor
MISJA STOWARZYSZENIA:

„Nie umieraj, nie odchodź, jeszcze okażę Ci serce”
Chcemy nieść pomoc Osobom w zaawansowanym stadium choroby nowotworowej oraz wspierać ich Bliskich. W działaniu kierujemy się szacunkiem, tolerancją i uczciwością. Upowszechniamy prawdę, że hospicjum to też życie.

Jesteśmy przedstawicielami „Stowarzyszenia Hospicjum im. Piotra Króla”.   To nasz znak rozpoznawczy, nasze logo – dłoń w geście powitania i pożegnania. W ten właśnie sposób bardzo często witał się i żegnał z nami nasz bliski i przyjaciel śp. Piotr Król. Miał 51 lat. Pokonała go choroba nowotworowa. Trudno było nam go pożegnać. Odchodził otoczony troskliwą opieką nie tylko rodziny, ale i lekarzy, pielęgniarek, psychologa, osoby duchownej, godnie i spokojnie. I to był bezpośredni impuls do powstania naszego Stowarzyszenia.  Zastanawialiśmy się długo jaką podjąć decyzję – czy organizować hospicjum domowe, czy zbudować hospicjum stacjonarne. Wybór nie był łatwy. Zdecydowaliśmy i od tego czasu próbujemy zmierzyć się z ogromnym wyzwaniem. Chcemy zbudować i wspierać funkcjonowanie hospicjum w Środzie Wielkopolskiej. Opieka w warunkach domowych nie zawsze jest możliwa. Chcemy więc stworzyć prawdziwy drugi dom dla chorych i ich rodzin. Piotr mawiał „Trzeba coś budować, trzeba coś po sobie zostawić”

Co udało nam się zrobić?

Efekty działań stowarzyszenia są już widoczne – przy ul. Lotniczej (to wyjazd ze Środy Wlkp. w kierunku Wrześni) stoi już budynek w stanie surowym zamkniętym. Okna wstawiliśmy na przełomie roku 2016/2017, a obecnie toczą się tam prace związane z kładzeniem wewnętrznych instalacji sanitarnych. Projekt hospicjum, stan budowy i wizualizację można zobaczyć tutaj: http://hospicjumpk.pl/budowa-hospicjum/

Dokąd zmierzamy?

Zależy nam bardzo, by chorzy i ich rodziny zostali otoczeni wszechstronną opieką – medyczną, psychologiczną, duchową, socjalną. Doświadczone osoby twierdzą, że w zderzeniu z chorobą nowotworową najgorsze jest poczucie bezsilności i osamotnienia.

PRAGNIEMY, BY HOSPICJUM SŁUŻYŁO BEZPŁATNIE NASZYM PRZYSZŁYM PODOPIECZNYM I ICH RODZINOM, BEZ WZGLĘDU NA TO, CZY BĘDĄ TO OSOBY ZAMOŻNE, CZY NIE.

Czy mieszkańcy Środy i okolicznych powiatów mogą pomóc?

Mamy nadzieję, że idea budowy hospicjum spotka się również z wsparciem materialnym. To dobra okazja do przekazywania darów rzeczowych. Czekamy także na wsparcie finansowe – liczy się każdy datek, duży i mały. Dziękujemy z serca tym, którzy już nas wsparli, zachęcamy do narady rodzinnej, może udałoby się nawet w skromnym budżecie znaleźć miejsce na comiesięczną wpłatę na rzecz hospicjum  w wysokości 10, 20 zł. Dane bankowe można znaleźć tutaj -> http://hospicjumpk.pl/dane-kont-bankowych/

Na koniec pragniemy zaznaczyć, że żaden z członków stowarzyszenia nie otrzymuje wynagrodzenia za swoje działanie. Chcemy wrócić do źródła słowa ”solidarność”. Chcemy podjąć trud czynnego propagowania wartości, jaką jest szacunek wobec człowieka i jego życia, godnego życia aż do godnej śmierci.

Przekaż darowiznę

Numery kont bankowych