Hospicjum im. Piotra Króla

Strona główna » zz-old » oldPola Nadziei

– ,,Spałam i śniłam, że życie jest samą przyjemnością, obudziłam się i spostrzegłam, że życie jest służbą na rzecz innych. Służyłam i zobaczyłam, że służba jest przyjemnością,,- Matka Teresa z Kalkuty.

Pola Nadziei to program stworzony przez Organizację Charytatywną Marie Curie Cancer w Wielkiej Brytanii. To ogólnoświatowa i ogólnopolska akcja edukacyjno-charytatywna na rzecz hospicjów. Co roku na początku października w wielu miejscach na świecie tysiące ludzi bierze udział w programie Pola Nadziei sadząc cebulki żonkili. Z nadejściem wiosny, tysiące wolontariuszy wychodzi na ulice miast i wsi aby wręczać żonkile osobom wspierającym hospicja.
Celem akcji jest edukacja dzieci i młodzieży, uwrażliwianie ich na cierpienie i potrzeby drugiego człowieka, rozwijanie umiejętności pomagania.

Nasze przedszkolne i szkolne działania wspierające budowę średzkiego hospicjum rozpoczęliśmy jesienią 2013 roku. Przedszkolacy i uczniowie, którzy chcieli mieć swoją cegiełkę w budowie hospicjum brali udział w sadzeniu cebulek żonkili na terenie przedszkoli, szkół oraz w wyznaczonych miejscach na terenie Środy. Miejsca te oznakowano tabliczkami Pola Nadziei. Wiosną 2014 roku po raz pierwszy nasi wolontariusze wyszli na ulice Środy i rozdawali żonkile w podziękowaniu za datki.
W akcji wzięły udział nie tylko dzieci i młodzież z przedszkoli i szkół średzkich, ale również z Brodowa, Nowego Miasta , Klęki, Chociczy, Starkówca Piątkowskiego, Pięczkowa, Krzykos, Słupi Wielkiej, Sulęcinka, Pigłowic, Zaniemyśla, Śremu, Bnina, Szczodrzykowa, Kamionek, Jarosławca, Pławiec, Wrześni.
Podczas tych akcji w szkołach i przedszkolach pojawiły się okolicznościowe gazetki, odbywały się zajęcia tematyczne związane z pomaganiem, w niektórych placówkach dzieci i młodzież przychodzili ubrani na żółto lub mieli wpięte emblematy z żonkilem. Organizowane były również kiermasze i konkursy plastyczne. Żonkilowa kwesta na rzecz budowy hospicjum towarzyszyła wywiadówce, kiermaszowi świątecznemu lub była organizowana przy innej okazji.

Pomimo trudności finansowych z jakimi borykamy się podczas budowy hospicjum nie tracimy zapału i wiary, a efekty naszych działań są widoczne na ulicy Lotniczej. W ciągu tych trzech lat dzięki zaangażowaniu Społeczności Przedszkoli i Szkół zebraliśmy ok. 40 tysięcy zł.

Akcje te pokazują, że przedszkola i szkoły są miejscem, gdzie dzieci poza zabawą i nauką mają możliwość poznawania życia, także od tej trudnej strony. Stają się dobrymi, małymi ludźmi, którzy chętnie angażują się w pomoc innym.

Dziękujemy serdecznie wolontariuszom, koordynatorom, szkołom, dyrekcji, gronu pedagogicznemu, rodzicom, przyjaciołom i ludziom o wielkim sercu, którzy angażują się w te akcje.

Pola Nadziei – Jesień 2016
Przed nami kolejny jesienny czas żonkilowy . W październiku uczniowie szkół i przedszkoli będą na terenie swoich placówek sadzili cebulki żonkili. Bardo dziękujemy tym, którzy są z nami od samego początku , serdecznie witamy nowe placówki, prosząc aby zechciały włączyć się w wydarzenia związane z akcją Pola Nadziei.

Grupa Kwestująca
Dyplomy uczestnictwa
Przed kwestą
Kwesta SP3
Pola Nadziei SP3
Pola żonkili
Żonkile zasadzone
Pola nadziei Września
Pola Nadziei Września
Pola Nadziei Września
Liczenie pieniędzy
Grupa zbierająca datki
Przed kwestą
Po sadzeniu żonkili
W trakcie sadzenia
Sadzenie żonkili
Żonkile zasadzone
Pola żonkili
Kwesta
Zbiórka datków
W trakcie zbiórki
Sadzimy żonkile
Zbiórka na rynku

 

 

 

 

 

 

 

 

Przed kwestą

W akcji prowadzonej przez hospicjum Pola Nadziei mieszkańcy Zaniemyśla biorą udział od samego początku. Uczniowie tamtejszego Zespołu Szkół Podstawowej i Gimnazjalnej prowadzili zbiórki na ulicach oraz za zgoda proboszcza przy Kościołach. Akcja była od początku przyjęta bardzo pozytywnie i z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Obecnie każda ze szkół mieści się w osobnym budynku a żonkile na wiosnę zakwitają na poletkach założonych przez uczniów przy każdej z nich. W tegorocznej akcji wiosennej udało się pobić kolejny rekord i zebrać ponad 3293 zł.

pola-nadziei-zaniemysl-4
Kwesta Zaniemyśl
pola-nadziei-zaniemysl-2
Kwesta Zaniemyśl

Przekaż darowiznę

Numery kont bankowych

Dla przelewów w PLN

BS 94 9085 0002 0000 0000 4428 0001

BGŻ 81 2030 0045 1110 0000 0236 6320

BZ WBK 69 1090 1418 0000 0001 1927 8405

PEKAO SA 94  1240 6609 1111 0010 4607 6044

PKO BP 33 1020 4160 0000 2002 0146 9477

Dla przelewów walutowych w EUR

PEKAO SA PL 74 1240 6609 1978 0010 4611 2885

SWIFT  – PKOPPLPW