Spotkania w kościołach

Lista założycieli Stowarzyszenia obejmuje 25 osób. Żaden z jego członków nie jest w nim zatrudniony. Na co dzień większość z nas pracuje zawodowo, poświęca czas rodzinie. W Stowarzyszeniu połączył nas cel – budowa domu dla tych, którzy odchodzą. Jesteśmy głęboko przekonani, że nie uda się zrealizować tego zadania bez wsparcia mieszkańców Środy i okolic. Uznaliśmy, że z wszelkimi informacjami o naszych działaniach, jak i z apelem o życzliwość, pomoc, zainteresowanie możemy dotrzeć poprzez spotkanie z ludnością w kościołach. Bardzo dziękujemy za różnorodne formy wsparcia, którymi owocują te wizyty – za każdy datek, za rozmowy, za słowa otuchy.

  • Wykaz kościołów, które odwiedzamy

zrzut-ekranu-2016-12-04-o-16-39-06

  • Informacja o wizycie ks. Ryszarda Mikołajczaka

Składamy serdeczne podziękowania ks. Ryszardowi Mikołajczakowi za homilię i wsparcie naszej inicjatywy w średzkiej Kolegiacie podczas mszy św. o godz. 10.00 w dniu 17 kwietnia 2016r.Ks. Ryszard Mikołajczak wieloletnią posługą w Zespole Hospicjum Domowego w Poznaniu pokazuje, że HOSPICJUM TO TEŻ ŻYCIE.

  • Konferencja KUL 16.09.2014

glos-powiatu-sredzkiego-2014-08-27-konferencja-kul

gazeta-sredzka-2014-09-18-po-konferencji-kul

tekst-do-materialow-z-konferencji-kul

  • Informacja o wizycie ks. Krakowiaka

W 2012 r. Stowarzyszenie HPK zorganizowało wizytę Krajowego Duszpasterza Hospicjów ks. dr. Piotra Krakowiaka (ksiądz wygłosił kazania w średzkiej Kolegiacie, rozmawiał z mieszkańcami i przekazał nam książki o tematyce hospicyjnej).

Link do strony z kazaniem Ks. Krakowiaka: https://www.youtube.com/watch?v=hynMiuM8Fmg

  • List Biskupa Balcerka

pismo_biskup